Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Na kvalite plynu ZÁLEŽÍ !

Aký plyn je dobré tankovať ? Kvalitný. Taký, ktorý neobsahuje veľa síry a nečistôt.
Aktualizované 12.5.2020

Pýtate sa prečo nieje jedno kde je dobré tankovať LPG ?
Vysvetlenie je jednoduché.


A čo spraví špekulant keď chce ušetriť pri výrobe LPG ? Dá tam menej drahého propánu. To ale brutálne zníži oktánové číslo a to je potrebné vyriešiť. Žiadny motor na nízko oktánové palivo nikdy nepôjde dobre. Nuž, otázkou ostáva čo s tým. Špekulanti "podumajú", a vymyslia riešenie. Nahradia nedostatok oktánov sírou a odrazu je všetko naoko OK. Čo však chudák motor ? No nevydrží, síra je potvora ! Horí ako autogén. Následky potom na seba nenechajú dlho čakať.

Ďalší problém spojený s nekvalitným plynom sú mechanické nečistoty. Nedokonalý (a lacný) proces výroby - rafinérie plynu je následok šetrenia na nesprávnom mieste. "Neodfiltrovaná" špina postupne zašpiní všetko, s čím príde do styku. Doplatia na to najmä vstrekovače plynu a membrány v regulátore tlaku. Oprava potom nebýva lacná. Dôkaz špiny v nekvalitnom plyne je na fotke, jedna z mnohých ktoré nám DENNE prejdú servisom.

 

Príklad z praxe:
Na našom aute, Multivan 3,2 V6 173 kW r.v.2005 je momentálne najazdené 120.000 km na LPG. Filter menený len raz, aj to zbytočne. Po 70.000 km na LPG bol ako nový. Auto je tankované plynom VÝLUČNE na Slovnafte. Na ČS staniciach sa Vám nemôže stať, že tam uvidíte takúto "Noname" cisternu.

ŠPZ-ky som úmyselne zakryl, ale asi nebude ťažké domyslieť si ich...Verdikt ?


Alebo si natankujte hocičo. My Vám to radi opravíme :-)
Len potom večer v krčmičke pri pivku nešírte fámy, že LPG ničí motory, pretože to NIEJE PRAVDA.

Určite nieje našim zámerom strašiť a tvrdiť, že kvalitný autoplyn sa dá kúpiť len na jedninej značke čerpačiek.
To určite nie. Poctivých predajcov je na Slovensku mnoho.
Ale aj tých, ktorým na spoľahlivej a dlhodobej prevádzke Vašich áut nezáleží. Buďte preto pri tankovaní obozretní, netankujte nekvalitu.
Oplatí sa Vám to.

 

Hľadať

No Internet Connection