Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Na kvalite plynu ZÁLEŽÍ !

Často sa nás pýtate aký plyn je dobré tankovať. Odpoveď ? Kvalitný. AUTOPLYN. Taký, ktorý neobsahuje veľa síry a nečistoty a obsahuje potrebné aditíva.

Vysvetlenie je jednoduché.

Najdrahšou zložkou Propán-Butánu je Propán.

A čo spraví špekulant keď chce ušetriť pri výrobe LPG ? Dá tam menej drahého propánu. To ale brutálne zníži oktánové číslo a to je potrebné vyriešiť. Žiadny motor na nízko oktánové palivo nikdy nepôjde dobre. Nuž, otázkou ostáva čo s tým. Špekulanti "podumajú", a vymyslia riešenie. Nahradia nedostatok oktánov sírou a odrazu je všetko naoko OK. Čo však chudák motor ? No nevydrží, síra je potvora ! Horí ako autogén. Následky potom na seba nenechajú dlho čakať.

No a ďalší problém - nečistoty. Nedokonalý proces výroby - rafinérie plynu (tiež následok šetrenia na nesprávnom mieste). "Neodfiltrovaná" špina poškodzuje všetko, s čím príde do styku. Doplatia na to najmä vstrekovače plynu a membrány v regulátore tlaku. Oprava potom nebýva lacná. Dôkaz špiny v plyne je na fotke, jedna z mnohých ktoré nám DENNE prejdú servisom.

Príklad z praxe:
Na našom aute, Multivan 3,2 V6 173 kW r.v.2005 je momentálne najazdené 120.000 km na LPG. Filter menený len raz, aj to zbytočne. Po 70.000 km na LPG bol ako nový.
Auto je tankované plynom VÝLUČNE na Slovnafte. NIKDY NIKDE INDE !

Verdikt ?
Tankujte kvalitu, oplatí sa Vám to. Nebudete potrebovať chodiť po servisoch.
Alebo tankujte hocičo, my Vám to radi opravíme ?
Sme tu pre Vás.

 

Hľadať

No Internet Connection