Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Vyhovujú Vám Vaše mesačné náklady na PHM?

Na základe našej spotrebiteľskej ankety o LPG vykonanej medzi vodičmi v okrese Zvolen sa chcem dnes povenovať niekoľkým jeho častiam.


Na otázku "Aké palivo používa Vaše vozidlo" odpovedalo 53 % opýtaných benzín, 38 % nafta a 9 % LPG. Z "benzínových" respondentov využíva vo svojom vozidle pohon na LPG 15 % vodičov.

 
96 % respondentov by si prialo znížiť sumu svojich platieb za pohonné hmoty, zvyšok je s nákladmi spokojný. Najčastejšou odpoveďou opýtaných na primeranú výšku úspory za mesiac bola 50 €/mesiac, avšak 55 % nehľadalo spôsob ako to dosiahnuť.
Keďže som v tejto oblasti "doma" mojím zámerom je upriamiť Vašu pozornosť na výhody, ktoré prestavba motora na LPG prináša. Na internete je množstvo kalkulačiek, ktoré Vám dokážu približne vypočítať návratnosť investície do prestavby z pohľadu najazdených km. Pri bežných motorizáciách sa pohybuje niekde na úrovni 20-23.000 kilometrov (všeobecne platí - čím väčší obsah / výkon, tým rýchlejšia návratnosť).


Veľmi často dostávam otázky, či sa prestavba oplatí. Samozrejme nemá zmysel montovať LPG do auta, ktoré najazdí 3.000 km/rok. Pokiaľ ho však využívate pri svojej práci, cestovaní, zábave či iných aktivitách môžem zodpovedne prehlásiť  že keď sa rozhodnete prestavbu realizovať určite neoľutujete. Podľa oficiálnych štatistík sa na Slovensku prestavia priemerne 3.500 vozidiel ročne. Či je to málo alebo veľa nedokážem posúdiť, každopádne to znamená, že Vás, ktorí jazdíte na LPG je stále viac a viac. Tento fakt nás teší a sme radi, že popularita LPG je v očiach širokej motoristickej verejnosti nezanedbateľná. Náklady na prestavbu sú v porovnaní s úsporou prijateľné.
Najčastejšou odpoveďou na otázku nesúhlasu s LPG (21 %) je obava z nebezpečenstva úniku plynu. Tento mýtus je v mysliach ľudí ešte z čias, kedy sa LPG zariadenia montovali doma, v garážach a komponenty používané pri prestavbe boli dovezené najčastejšie z vrakovísk zo zahraničia. Dnes žijeme dobu, kedy je akákoľvek forma podnikania veľmi prísne kontrolovaná a nieje možné pri prestavbe používať komponenty, ktoré svojou konštrukciou, vyhotovením a samotnou montážou nevyhovujú prísnym predpisom. Preto si dovolím tvrdiť, že otázka bezpečnosti LPG pohonu je minimálne porovnateľná, ak nie vyššia ako samotnej benzínovej časti.

Ďalším dôvodom, prečo mnohí z Vás zvažujú prestavbu je obava, čo na to povie okolie. Priatelia, kolegovia v práci, susedia...Moja rada je - kašlite na to. Ja osobne mám v tejto otázke úplne jasno. Nezáleží mi na názore ostatných pretože viem, čo to prinesie mne a mojej rodine. Jednoznačnú úsporu peňazí. Ušetrím na každom prejdenom kilometri a nemusím pozerať do peňaženky pri rozhodovaní, čo s voľným víkendom. Kľudne naložím rodinku a vyberieme sa na výlet autom pretože viem, že náklady na PHM sú u mňa veľmi nízke. A keď si k tomuto všetkému uvedomím, že jazdou nezaťažujem životné prostredie tak, ako pri jazde na benzín (o nafte radšej ani neuvažujem) som práve naopak hrdý na tú malú zelenú nálepku na zadnom okne. A nech si povie kto chce čo chce, moje záujmy a moja peňaženka sú pre mňa najdôležitejšie. A ak máte predsa len predsudky dokážeme prestavbu Vášho auta "zamaskovať". Plniace hrdlo Vám schováme pod veko benzínového tankovania a nálepku si môžete umiestniť na nenápadné miesto (zatiaľ je podľa vyhlášky povinná). A nikoho z Vašich známych ani len nenapadne, že jazdíte za polovicu.

Popremýšľajte, spočítajte si svoje mesačné náklady na palivo a zvážte, či by pre Vás prestavba na LPG mala zmysel. Pokiaľ áno veľmi radi Vám pomôžeme s výberom vhodného zariadenia a realizáciou prestavby pri splnení všetkých požiadaviek na ktoré je potrebné klásť dôraz. Kvalitné zariadenie, kvalitná montáž a precízne nastavenie elektroniky zariadenia je základný krok k Vašej spokojnosti. Máme k dispozícii riešenie pre všetkých. Od kvalitných zariadení s veľmi dobrou cenou pre obyčajných ľudí až po sofistikované zariadenia tej najvyššej kvality a prestíže v branži. Nehľadajte u nás najlacnejšie riešenia, pretože kvalita je dôležitá. Stojí za to investovať do kvality, vráti sa Vám to. Pokiaľ sa pri výbere zariadenia sústredíte len na cenu môže sa Vám to časom vrátiť v podobe častej potreby návštevy servisu za účelom odstraňovania porúch, ktoré kvalitné plynové zariadenia nepoznajú. Kvalitný produkt v spojení s kvalitne odvedenou prácou je zárukou Vašej spokojnosti. Myslím si, že za Vaše peniaze si zaslúžite kvalitu. Tomu podriaďujeme celý proces našej práce.

V dnešnej neľahkej dobe nebýva najľahšie uvoľniť z rodinného rozpočtu zdroje potrebné na prestavbu. Možno práve preto viacerí z Vás odkladajú prestavbu na neskôr, pokiaľ na ňu našetria. Neuvedomujú si fakt, že každá prejdená trasa ich stojí viac, ako by mohla. Práve pre nich ponúkame prestavby na splátky. Auto, ktoré jazdí si na splátku hravo zarobí, pri väčšom nájazde kilometrov dokonca ešte po odrátaní splátky niečo z ušetreného ostane "doma". Stačí pár minút nad kalkulačkou a pochopíte... A po skončení splácania si môžete pogratulovať, ako dobre ste investovali.

Využite momentálne výhodné ceny prestavieb a profitujte z investície už dnes. Dôkazom, že sa to oplatí je skúsenosť mnohých našich spokojných zákazníkov ktorých názory si môžete prečítať v referenciách na nami vykonané prestavby - klikni

Hľadať

No Internet Connection